Edukacja filmowa

Poznań jako bardzo duży ośrodek biznesu i nauki staje się przestrzenią, w której rodzi się silna potrzeba edukowania młodych i zdolnych pokoleń rzemieślników szeroko pojętej sztuki filmowej.

Film staje się dziś nowoczesnym komunikatem ważnego społecznego przesłania, może posłużyć jako forma informacji, promocji, reklamy, budowy wizerunku firm, brandów, marek, ale również jako dobra rozrywka, czy ciekawa i inspirująca historia.

W Poznaniu znajdziesz następujące kierunki i kursy, które przygotują Ciebie do pracy w zawodzie lub przybliżą Tobie zagadnienia i tematykę produkcji filmowej, reklamowej i telewizyjnej:

1.Produkcja filmowa w Collegium da Vinci

Kierunek ten gwarantuje wszechstronne przygotowanie do pracy na stanowisku producenta w zakresie realizacji zdjęć do filmów, programów telewizyjnych oraz reklam.

http://www.cdv.pl/produkcja-filmowa.html#opis-kierunku

2.Wydział Filmowy w STA

Wydział przygotowuje studentów do pracy jako reżyser i operator filmowy.

http://studiosta.pl/wydzial-filmowy-sta/


3. „Film eksperymentalny” - Intermedia, Wydział Komunikacji Multimedialnej, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

W ramach kształcenia kierunkowego realizowane sa take zajęcia propedeutyczne w zakresie fotografii, wideo, technologii informatycznych i multimedialnych, a także sonologii.

http://intermedia.uap.edu.pl/

4.Nowe Media - Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarskwa UAM

Stawiamy na innowacyjne rozwiązania dydaktyczne, które w połączeniu z wiedzą ekspercką wykładowców, nowoczesnymi salami wykładowymi, własnymi studiami – telewizyjnym i radiowymoraz bogato wyposażonymi pracowniami komputerowymi pozwolą Ci ukończyć kierunek studiów umożliwiający zatrudnienie w branży medialnej, reklamowej oraz biznesie .

http://wnpid.amu.edu.pl/pl/