Biuro filmowe miasta Poznania

brak elementów w selekcji

W spirali

W spirali

Rok produkcji: 2015

Kategoria: dramat psychologiczny Kraj producenta: Polska Reżyser: Konrad Akisnowicz

Obsada
Katarzyna Warnke – Agnes; Piotr Stramowski – Krzysztof; Tamir Halperin – Tamir; Postaci drugoplanowe: Olga Bołądź – Joanna; Antoni Królikowski – Klimek; Karolina Porcari – Karolina; Nikodem Kasprowicz – Wojtek; Bartłomiej Kostschedoff – Marek; Grzegorz Młudzik – Witek;

Opis

Wycieczka za miasto ma być dla Krzysztofa i Agnes ucieczką od małżeńskich kłopotów, ale staje się emocjonalną pułapką, wycieńczającym rozrachunkiem krzywd, zdrad i zawodów. Żeby odetchnąć od siebie, zabierają po drodze ekscentrycznego autostopowicza Tamira, który staje się świadkiem, a później katalizatorem ich emocjonalnych potyczek. Tamir proponuje pomoc w ocaleniu małżeństwa – i namawia ich do zażycia „lekarstwa”,które sprawi, że ich życie i miłość staną się lepsze.

Lekarstwo zabiera ich w podroż pomiędzy rzeczywistością a halucynacją, a kolejne zataczane kręgi spirali czasu pozwalają im na nowo zobaczyć siebie nawzajem i swój związek. Gdzie kończy się miłość, a zaczyna fatalne zauroczenie? I czym różni się jedno od drugiego?

„W Spirali” to emocjonalny rollercoster, wiwisekcja relacji, w której cierpienie, poniżenie, gniew sklejone są z pożądaniem i namiętnością. Wszyscy jesteśmy uwięzieni w emocjonalnej spirali, która pcha nas w przepaść, gdzie rozkosz i cierpienie stają się mrocznym przedmiotem pożądania. Premiera międzynarodowa filmu odbywała się na 19. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Black Nights” w Tallinnie.

Film był pokazywany w Konkursie INNE SPOJRZENIEna 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni.

"W spirali" trailer

Galeria