Wsparcie finansowe

REGIONALNY FUNDUSZ FILMOWY POZNAŃ prowadzony przez Poznan Film Commission ma na celu finansowe wspieranie produkcji filmowej i telewizyjnej związanej z Poznaniem poprzez tematykę, twórców, a przede wszystkim miejsce realizacji lub udział mieszkańców i instytucji tutaj działających. Po dofinansowanie zgłaszać się mogą twórcy projektów filmów i seriali fabularnych, filmów dokumentalnych, animowanych na różnych etapach produkcji.

Dotychczas fundusz filmowy w Poznaniu wsparł kilkadziesiąt projektów, które mogliśmy oglądać na dużym ekranie (m.in. „Felix, Net i Nika oraz teoretycznie możliwa katastrofa” w reżyserii Wiktora Skrzyneckiego, "W Spirali" Konrada Aksinowicza oraz szereg ciekawych dokumentów i filmów animowanych („Jak szukaliśmy Lailoni” – zrealizowany przez poznańskie TV Studio Filmów Animowanych, który otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu animowanego podczas 29. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza „ALE KINO" czy dokument „Pod opieką operacyjną” o śmierci Piotra Majchrzaka w reżyserii Anny Piasek-Bosackiej. Z kolei “Komeda, Komeda...", dokument biograficzny o poznańskim kompozytorze trafił wraz nową edycją “Dziecka Rosemary” Romana Polańskiego na rynek amerykański – do USA i Kanady).

Regionalny Fundusz Filmowy Poznań (w latach 2008-2011 znany jako Wielkopolski Fundusz Filmowy) działa nieprzerwanie w strukturach Estrady Poznańskiej – instytucji kultury miasta Poznania od 2008 roku.

O wysokości kwoty na dany rok informuje komunikat, który publikowany jest w lutym danego roku pod adresem http://poznanfilmcommission.pl/strony/komunikaty.


Osoba kontaktowa:


Michał Ferlak

tel. +48 61 8528833 ext. 48

m.ferlak@poznanfilmcommission.pl